loading...

همشهری وب

همشهری وب بازدید : 12 چهارشنبه 14 تیر 1402 زمان : 8:34 نظرات (0)


هشت نکته کلیدی که باید هنگام انتخاب عنوان محتوا در نظر بگیرید. عنوان هر مقاله نقش مهمی در محتوا دارد. رعایت خط مشی مناسب انتخاب عنوان در بررسی و طبقه بندی مقالات و محصولات بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این نکته مهم، در هر مقاله به اهمیت عنوان می پردازیم و انتخاب بهترین عنوان محتوا با شما در میان گذاشته می شود. با وبلاگ همراه باشید

نکته اول

در انتخاب عنوان کمی صبورتر باشید و بیشتر تحقیق کنید.

بسیاری از ما برای تولید محتوا عجله داریم و تنها به دنبال ایجاد آن با چند کلمه کلیدی مهم هستیم، باید بگوییم استفاده از برخی کلمات که مخاطب را وادار به خواندن مقاله می کند کافی نیست، توجه به آن ضروری است. کلیک ها و حتی اگر عموم 30 درصد مقاله را بخوانند، به محتوای آن امتیاز خوبی می دهد. یکی از نکاتی که می تواند در جذب بازدیدکننده به مقاله شما بسیار کمک کند، استفاده از کلمات بسیار خاص است که ممکن است کلمات کلیدی وب سایت شما نباشند.

کلماتی مانند: چرا، چگونه، چه زمانی، چه مدت، چگونه، دلیل، کدام، دانلود رایگان، دانلود با کیفیت، خرید شگفت انگیز و ... اینها کلماتی هستند که کاربران با افزودن این کلمات موضوع خود را جستجو می کنند.

ممکن است چنین کلماتی وجود داشته باشد که در کلمات مرتبط با موضوع وب سایت یا وبلاگ شما ذکر نشده باشد

نکته دوم

با افزودن این کلمات، عنوان مقاله را جستجو کنید

قبل از ایجاد عنوان مقاله خود، عنوان خود را در گوگل با استفاده از کلمات و جملات ذکر شده در کادر جستجو جستجو کنید و سپس در انتهای صفحه جستجو ظاهر شوید. لطفاً توجه داشته باشید که این پیشنهادات همان پیشنهادات ارائه شده توسط مخاطبان است

مثال: ما "چگونه سئو" را جستجو کردیم و این عبارات را یافتیم: چگونه وب سایت خود را سئو کنیم، چگونه یک متخصص سئو شویم، ایجاد محتوای سئو، چگونه سئو سایت خود را افزایش دهیم، خارج از توصیه های گوگل شما به راحتی می توانید نامی را انتخاب کنید که مخاطب شما به دنبال آن است

نکته سوم

استفاده از ابزار گوگل

ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند به راحتی محبوب ترین کلمات کلیدی را برای محتوای خود انتخاب کنید و بررسی آنها بر اساس رفتار مخاطبان شما مشخص می شود.یکی از این ابزارها Google Keyword Planner است.

نکته چهارم

استفاده از کلمات سوالی در عنوان مقاله

استفاده از کلمات پرس و جو به جذب بازدیدکنندگان به مقاله وب سایت شما کمک می کند و ارزش صفحه ای که کاربران پس از کلیک بر روی نتایج جستجو ایجاد می کنند بسیار سریع افزایش می یابد.

مثال: بهترین لپ تاپ برای دانش آموزان چیست، بهترین روش سئو برای یک وب سایت چیست و ...

نکته پنجم

برای مخاطب اضطرار ایجاد کنید

این روش در وب سایت های فروش و وب سایت هایی که بسته های آموزشی و سایت هایی از این قبیل را ارائه می دهند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بهترین راه برای تشویق بینندگان به خواندن مطالب، ایجاد محتوایی است که نشان می دهد چه زمانی باید کالا و خدمات را با تخفیف مثلاً تا 4 خریداری کنید. روزی برای یادگیری یکی از راه های ساخت لینک با این پکیج تا فردا با خرید این آموزش 20 درصد تخفیف دریافت کنید و سایر کلمات بسته به کارتان با استفاده از این تخفیف تکرار نشدنی است.

شش امتیاز

استفاده از اعداد یا اعلام اعداد با اعداد

مخاطب علاقه زیادی به دیدن اعدادی که نشان دهنده عدد در محتوای موضوع مقاله است را دارد و این روش مخاطب را به مطالعه کامل مقاله و محتوای وب سایت شما ترغیب می کند.

به عنوان مثال، 8 ترفند برای کاهش حجم تصاویر، 5 روش برای خرید کفش راحت، 4 گوشی پرفروش در سال 2019، 3 روش برای انتخاب قالب سئو برای یک وب سایت و کلمات دیگر.

نکته هفتم

از کلمات و نام های شگفت انگیز استفاده کنید

عناوین و کلماتی که مخاطب را شگفت زده می کند می تواند در جذب بازدید پست ها بسیار موثر باشد; مثلا، کلماتی مانند اعتراف اپل به عدم دقت خود در طراحی یا کلماتی که کمی کنجکاوی مخاطب را تحریک می کند. دروغ باید به عنوان سوخت در نظر گرفته شود. شایعات به عنوان چیزی جز یک ترفند نتیجه معکوس خواهند داشت.

مقام هشتم

از موضوعات آموزنده و مرتبط با مخاطب استفاده کنید

شما می توانید عباراتی مانند راه اندازی وب سایت بدون کدنویسی یا بهینه سازی داخلی وب سایت با استفاده از تکنیک های مدرن انتخاب کنید، این می تواند بازدیدکنندگان زیادی را به مقالات وب سایت شما جذب کند.

در پایان روز، خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید و در نظر داشته باشید که اگر جای مخاطبان بودید، چه موضوعی شما را به خواندن یا خرید یک محصول وادار می کرد. کلیدهای موفقیت کسب و کار شما

لینک مقاله: https://blogten.ir/%d9%87%d8%b4%d8%aa-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%ad%d8%aa%d9%88%d8%a7/

همشهری وب بازدید : 6 شنبه 03 تیر 1402 زمان : 9:32 نظرات (0)

سطح کلسترول از نظر سن، وزن و جنسیت متفاوت است. با گذشت زمان، بدن فرد تمایل به تولید کلسترول بیشتری دارد، به این معنی که همه بزرگسالان باید سطح کلسترول خود را به طور منظم بررسی کنند، به طور ایده آل هر 4 تا 6 سال.

دسته بندی کلسترول
کلسترول در سه دسته اندازه گیری می شود:

کلسترول تام یا کل
LDL یا کلسترول بد خون
HDL یا کلسترول خوب
برای اکثر مردم متعادل سازی این سطوح است. در حالی که سطح کلسترول تام و LDL باید پایین نگه داشته شود ، داشتن کلسترول HDL بیشتر می تواند از شخصی که به بیماریهای مرتبط با قلب از جمله حملات قلبی و مغزی مبتلا می شود محافظت کند.

ارتباط سطح کلسترول و سن افراد
سطح کلسترول با افزایش سن افزایش می یابد. پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از بروز خطرناک افزایش سطح کلسترول با افزایش سن ، گام هایی در اوایل زندگی بردارید. سال ها کلسترول کنترل نشده برای درمان بسیار پیچیده تر است.

در کودکان کمترین میزان کلسترول وجود دارد و فقط باید یک یا دو بار قبل از 18 سالگی سطح آنها را چک کنند. با این حال ، اگر کودک دارای عوامل خطر برای افزایش سطح کلسترول است ، باید مرتباً تحت کنترل قرار گیرد.

به طور معمول ، مردان در کل زندگی کلسترول بالاتری نسبت به زنان دارند. سطح کلسترول مرد به طور کلی با افزایش سن افزایش می یابد. با این حال ، زنان از کلسترول بالا مصون نیستند. کلسترول یک زن اغلب در هنگام یائسگی افزایش می یابد.

سطح کلسترول و سن
سطوح توصیه شده
سطح سالم کلسترول برای بزرگسالان معمولی تفاوت زیادی ندارد. تنوع سطح توصیه شده به دلیل سایر شرایط و ملاحظات بهداشتی تغییر می کند.

سطح کلسترول برای بزرگسالان
سطح کلسترول در آزمایش خون کمتر از 200 میلی گرم در دسی لیتر (میلی گرم در دسی لیتر) برای بزرگسالان مطلوب در نظر گرفته می شود. میزان بین 200 تا 239 میلی گرم در دسی لیتر بالا و 240 میلی گرم در دسی لیتر به بالا زیاد در نظر گرفته می شود.

سطح کلسترول LDL باید کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر باشد. سطح 100 تا 129 میلی گرم در دسی لیتر برای افرادی که هیچ مشکلی در سلامتی ندارند قابل قبول است. اما ممکن است بیشتر در مورد افرادی که بیماری قلبی یا عوامل خطر بیماری قلبی دارند نگران کننده باشد. میزان 130 تا 159 میلی گرم در دسی لیتر در مرز بالا و 160 تا 189 میلی گرم در دسی لیتر زیاد است. 190 میلی گرم در دسی لیتر یا بالاتر بسیار زیاد در نظر گرفته می شود.جوان ایرانی (irjavan.com)

سطح HDL باید بالاتر نگه داشته شود. کمتر از 40 میلی گرم در دسی لیتر عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری قلبی است. از 41 میلی گرم در دسی لیتر تا 59 میلی گرم در دسی لیتر پایین بودن مرز در نظر گرفته می شود. میزان مطلوب برای سطح HDL 60 میلی گرم در دسی لیتر یا بالاتر است.

سطح کلسترول برای کودکان
برای مقایسه، سطح قابل قبول کلسترول تام و کلسترول LDL در کودکان متفاوت است.

دامنه قابل قبول کلسترول تام برای کودک کمتر از 170 میلی گرم در دسی لیتر است. کلسترول کل مرزی برای یک کودک از 170 تا 199 میلی گرم در دسی لیتر است. هرگونه کلسترول کل بیش از 200 در کودک بسیار زیاد است.

سطح کلسترول LDL کودک نیز باید پایین تر از بزرگسالان باشد. دامنه بهینه کلسترول LDL برای کودک کمتر از 110 میلی گرم در دسی لیتر است. کلسترول مرزی از 110 تا 129 میلی گرم در دسی لیتر زیاد است در حالی که بیش از 130 میلی گرم در دسی لیتر خیلی زیاد است.

نکات مهم
بهترین توصیه به کودکان و نوجوانان برای کنترل سطح کلسترول ، داشتن یک سبک زندگی سالم و فعال است. این موضوع به طور کلی شامل داشتن یک رژیم غذایی سالم و ورزش زیاد است. کودکان کم تحرک و دارای اضافه وزن که رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده دارند به احتمال زیاد دارای کلسترول بالا هستند. کودکانی که سابقه خانوادگی کلسترول بالا دارند نیز ممکن است در معرض خطر باشند.

به طور کلی ، هرچه یک فرد بالغ زودتر زندگی سالم را شروع کند ، برای سطح کلسترول بهتر است. سطح کلسترول به مرور زمان ایجاد می شود. تغییر ناگهانی سبک زندگی در نهایت به کاهش کلسترول کمک خواهد کرد. اما هرچه سن فرد بالاتر رود ، تأثیر کمتری در سطح کلسترول مشاهده خواهد کرد.

همه بزرگسالان باید فعال بمانند و برنامه های منظم ورزشی را حفظ کنند. زنانی که یائسه می شوند و بزرگسالانی که سطح کلسترول بالایی دارند ، ممکن است نیاز داشته باشند دارویی را در مصرف کنند که به شما کمک می کند سرعت کلسترول سریعتر از رژیم غذایی کاهش یابد. مصرف دارو نباید خودسرانه باشد و باید حتما به یک پزشک مراجعه کنید.

کلسترول بالا در هر سنی فرد را در معرض خطر بیماری قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی قرار می دهد. این خطرات فقط با گذشت زمان افزایش می یابد ، به خصوص برای بزرگسالانی که برای کاهش تجمع کلسترول خود اقدامی نمی کنند.

مراجعه به پزشک
کودکان باید قبل از سن 18 سالگی یک یا دو بار برای بررسی کلسترول به پزشک مراجعه کنند. اگر کودک از خانواده ای باشد که سابقه بیماری قلبی دارد یا دارای اضافه وزن است یا سایر بیماری های سلامتی نیز دارد ، ممکن است توصیه تغییر کند. برای این کودکان نیاز است که به دفعات بیشتری به پزشک مراجعه شود.

بزرگسالان بالای 20 سال هر 4 تا 6 سال باید به پزشک مراجعه کنند. برای بزرگسالان بدون هیچ گونه مشکل سلامتی ، این میزان بررسی به طور کلی کافی است. با این حال ، افراد باید برای درمان و اقدامات لازم برای پایین آوردن سطح کلسترول به پزشک مراجعه کنند اگر:

نتایج تست کلسترول بالا است
اگر اضافه وزن دارند
اگر سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارند
گزینه های درمان
روشهایی وجود دارد که افراد می توانند برای کاهش سطح کلسترول و جلوگیری از افزایش کلسترول از ان ها استفاده کنند. یک روش بالقوه استفاده از تغییرات شیوه زندگی درمانی (TLC) است که شامل رژیم غذایی ، ورزش و مدیریت وزن است. گزینه دیگر درمان های دارویی است که یا کلسترول را کاهش می دهد و یا جذب کلسترول را کاهش می دهد.

در هر سنی ، رژیم های غذایی کم چربی اشباع و چربی ترانس و فیبرهای محلول و پروتئین زیاد برای کاهش تجمع کلسترول مفید هستند.

کاهش کلسترول
رژیم TLC
رژیم TLC یک برنامه غذایی کم چربی اشباع و کم کلسترول است. افرادی که آن را دنبال می کنند باید روزانه کمتر از 7 درصد کالری از چربی اشباع و کمتر از 200 میلی گرم کلسترول غذایی دریافت کنند. رژیم TLC افراد را به خوردن غذاهای زیر ترغیب می کند:

میوه ها
سبزیجات
غلات کامل
محصولات لبنی کم چرب یا بدون چربی
ماهی
طیور بدون پوست
گوشت کم چربی
علاوه بر این ، رژیم TLC فقط دریافت کالری کافی برای حفظ وزن مطلوب و جلوگیری از افزایش وزن را پیشنهاد می کند. افزایش مصرف فیبرهای محلول و مواد غذایی حاوی مواد طبیعی ، مانند برخی مارگارین ها ، همچنین می تواند قدرت کاهش LDL رژیم غذایی را افزایش دهد.

کتابهای مختلفی در مورد رژیم TLC برای خرید بصورت آنلاین در دسترس است و ممکن است به کسانی که می خواهند برای کاهش کلسترول برنامه غذایی را دنبال کنند ، کمک کند. البته مقالات بسیاری هم در این اینترنت وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

مدیریت مناسب وزن
مدیریت مناسب وزن یکی دیگر از موارد اساسی در کاهش کلسترول و جلوگیری از تجمع آن است. افراد دارای اضافه وزن که وزن خود را کاهش می دهند می توانند به کاهش LDL در روند کار کاهش کلسترول کمک کنند.

کاهش وزن به ویژه برای افرادی که گروهی از عوامل خطر را شامل می شوند بسیار مهم است:

سطح بالای تری گلیسیرید
سطح پایین HDL
مردان دارای اضافه وزن با اندازه گیری دور کمر بیش از 40 اینچ
زنان دارای اضافه وزن با اندازه گیری دور کمر بیش از 35 اینچ
فعالیت بدنی منظم 30 دقیقه ای در بیشتر روزها به همه توصیه می شود. این امر همچنین به مدیریت وزن کمک می کند ، که به نوبه خود به کاهش کلسترول کمک می کند.

درمان دارویی
اگر این مراحل کافی نباشد، ممکن است به درمان دارویی نیز نیاز باشد. انواع مختلفی از داروهای کاهش دهنده کلسترول موجود است ، از جمله:

استاتین ها این داروها مانع تولید کلسترول در کبد می شوند.
مواد گیرنده اسید صفراوی. این داروها میزان چربی جذب شده از غذا را کاهش می دهند.
مهارکننده های جذب کلسترول. این داروها باعث کاهش تری گلیسیرید در خون و کاهش میزان کلسترول جذب شده از غذا می شوند.
برخی از ویتامین ها و مکمل ها مانند نیاسین که به صورت آنلاین در دسترس است ، از بین بردن HDL و کاهش تری گلیسیرید در کبد جلوگیری می کند.
اسیدهای چرب امگا 3. این اسیدها سطح HDL را بالا می برند و تری گلیسیرید را کاهش می دهند. طیف وسیعی از اسیدهای چرب امگا 3 به صورت آنلاین موجود است.
بهترین روش درمانی برای کاهش سطح کلسترول شامل طیف وسیعی از روش های مختلف ، از جمله سبک زندگی و رژیم غذایی است. در نهایت ، پزشک بهترین شخصی است که می تواند با شما صحبت کند تا بتواند بهترین راه را برای کاهش سطح کلسترول بد در بدن فرد پیدا کند.

 

۵ روش طبیعی برای کاهش کلسترول
در ادامه روش های طبیعی برای کاهش کلسترول را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید با مصرف بعضی از خوراکی ها کلسترول خود را کاهش دهید.

روش های طبیعی برای کاهش کلسترول
۱) مصرف روغن زیتون
مصرف روغن زیتون را فراموش نکنید. پژوهش‌های انجام شده در رابطه با کاهش کلسترول نشان می‌دهد که داشتن یک رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع نشده که در روغن زیتون وجود دارد میزان کلسترول بد را در افرادی که از دیابت و یا سندروم متابولیک رنج می‌برند به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد. شما می توانید به سالادهایی که تهیه می ‌کنید روغن زیتون بزنید. یا اینکه می توانید سس های سالادتان را با این روغن تهیه کنید. سس سرکه نیز مناسب است. این سس خوشمزه سالاد با سرکه و روغن زیتون تهیه می‌شود.

۲) قهوه برای کاهش کلسترول
شما می توانید از قهوه برای کاهش کلسترول استفاده کنید. قبل از دم کردن قهوه سعی کنید نصف قاشق چای‌خوری دارچین به آن اضافه کنید. اگر اهل قهوه خوردن هستید قبل از دم کردن آن، نصف قاشق چای‌خوری دارچین به آن اضافه کنید می توانید از چوب دارچین هم استفاده کنید. البته می‌توانید از این ادویه‌ های خوش عطر دیگر نیز استفاده کنید.

۳) انواع لوبیا
تمام انواع لوبیا از جمله لوبیای قرمز، سبز، چشم بلبلی و حتی عدس و سایر حبوبات دارای مقدار زیادی فیبرهای هستند که می توانند به کاهش کلسترول کمک کنند. فیبرهای موجود در انواع لوبیا می‌توانند به کلسترول‌های بد خون چسبیده و آن‌ها را جذب کنند.

۴) مصرف جو برای کاهش کلسترول
جو یک گیاه عالی برای کاهش کلسترول و دوستدار سلامت قلب شماست. محققان معتقدند که جو حاوی فیبر حلالی به نام بتاگلوکان است که می تواند به کاهش کلسترول کمک کند. مصرف منظم آن، یعنی حدود یک فنجان و نیم در روز می‌تواند میزان کلسترول بد را به میزان ۱۲ تا ۲۴ درصد کاهش دهد. اگر دنبال دلیلش می‌گردید باید بگوییم که این فیبرها در معده، کلسترول را جذب خود می ‌کنند و اجازه نمی ‌دهند که وارد جریان خون شود به همین دلیل کلسترول شما کاهش می یابد.

۵) گریپ‌ فروت بخورید
سعی کنید یک روز در میان گریپ‌ فروت بخورید. میوه گریپ‌ فروت سرشار از پکتین است که نوعی فیبر به شمار می رود. این فیبر حلال میزان کلسترول در بدن را کاهش می‌دهد. اما توجه داشته باشید که میوه گریپ ‌فروت جذب خیلی از داروها را با مشکل مواجه می ‌کند. برای جلوگیری از کاهش اثرات دارویی که مصرف می‌کنید قبل از خوردن گریپ‌فروت با پزشک معالجتان مشورت کنید.

https://irjavan.com/%da%a9%d9%84%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d9%86/

همشهری وب بازدید : 52 جمعه 02 تیر 1402 زمان : 16:14 نظرات (0)

متن آهنگ بهش گفتم من جلو چشام باشه و گفتش نه ماکان بند

بهش گفتم من جلو چشام باشه و گفتش نه

به خاطر همین شدش پشتم زخم

آخه کی اونو با من دشمن کرد

بهش گفتم نرو ولی اون نفهمید و دورم زدو

نقششو تو قلب من پر رنگ کردو

ریشمو سوزوند و بعد خشکم کردو

الان گره های موهاتو کی وا میکنه موهاتو میبافه صفا میکنه

میشینه واسه تو دعا میکنه تورو از همه آدما جدا میکنه

https://musicdel.ir/single-tracks/178100/

همشهری وب بازدید : 3549 شنبه 27 خرداد 1402 زمان : 11:43 نظرات (0)

شاید هر کدام از ما بارها برای یادگیری زبان انگلیسی تلاش کرده باشیم و موفق نشده باشیم. در مواردی روش تدریس اشتباهی را انتخاب می کرد و در مواردی نیز مدت طولانی مطالعه ما را خسته و بی حوصله می کرد.

بر اساس گزارش استراتژی معاصر؛ یادگیری زبان انگلیسی فرآیندی نسبتاً زمان بر است، به خصوص اگر می خواهید انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید. اهمیت این فرآیند یادگیری زمانی بیشتر می شود که می خواهید به خارج از کشور سفر کنید و برای شرکت در آزمون آیلتس یا تافل باید زبان خود را در بازه زمانی مشخصی تقویت کنید.

اما با وجود تمام این شکست ها، با اتخاذ یک تصمیم هوشمندانه می توانید به سرعت زبان انگلیسی را برای شرکت در آزمون آیلتس و سایر اهداف آموزشی یاد بگیرید. در عوض با کمک دوره های کوتاه مدت قادر خواهید بود در مدت زمان کوتاهی به هدف خود برسید. استفاده از کلاس خصوصی معلم زبان انگلیسی یک میانبر عالی برای یادگیری سریع زبان است. اما چگونه می توانید با یک مربی شخصی از روند تمرین لذت ببرید و در زمان کمتری به اهداف خود برسید؟

زمان صرف شده برای دریافت مدرک آیلتس

همه ما مشکل مهاجرت را می دانیم. همه ما فراز و نشیب های سفر را می دانیم. همه کسانی که هجرت کردند در این راه صعود و فرود مواد تهیه کردند. اما در این مقاله اطلاعاتی در مورد چگونگی انتظار و کاهش مشکلات سفر ارائه شده است. یکی از رایج ترین دغدغه های زبان آموزان، جدای از انجام امور مربوط به سفر، یادگیری زبان انگلیسی به منظور افزایش تسلط و گرفتن مدرک زبان انگلیسی است.

بسیاری از افرادی که می خواهند زبانی را یاد بگیرند، به خصوص برای قبولی در آیلتس یا تافل، با محدودیت زمانی مواجه هستند و اصلا نمی توانند انگلیسی یاد بگیرند. یکی از راه های یادگیری فوری زبان انگلیسی استفاده از یک معلم خصوصی زبان است. زیرا در دوره زبان خصوصی روش تدریس معلم با محدودیت زمانی و هدف دانش آموز مشخص می شود و معلم با توجه به سطح دانش آموز شروع به آموزش می کند. این روش آموزشی به فرد کمک می کند تا در مدت شش ماه تا یک سال زبان را یاد بگیرد. حتی کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند و در تلفظ و برقراری ارتباط مشکل دارند نیز با استفاده از این روش در مکالمه انگلیسی پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

معرفی کتاب به زبان انگلیسی در سطح دانشجو

به طور قطع می توان گفت که منابع موجود در زمینه آموزش زبان انگلیسی به سختی یافت می شود و دسترسی به آن ها دشوار است. هر زبان آموزی کتاب های انگلیسی را به ترتیب سطح پیدا نمی کند. در دسترس بودن چندین منبع آموزش زبان انگلیسی می تواند برای دانش آموزان گیج کننده باشد. یکی از ویژگی های متمایز کلاس های تدریس خصوصی زبان، رفع این گونه سردرگمی هاست. زیرا خود معلم خصوصی زبان به دلیل دانشی که دارد و روشی که برای تدریس انتخاب می کند منبع یادگیری خوبی است. علاوه بر این، وی با توجه به سال ها تجربه تدریس، از انواع کتاب ها و منابع موجود در زمینه آموزش زبان آگاهی کامل دارد و می تواند منابع خوبی را برای تمرین و یادگیری با توجه به سطح دانش آموز خود ارائه دهد.

چگونه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

اگرچه این سوال کلی است، اما بسیار مهم است. اکثر مردم نمی توانند به این سوال پاسخ صحیح دهند. اما پاسخ ما این است که آنها انگلیسی را در جایی شروع می کنند که می توانند در زمان کمتری به هدف برسند. هر زبان آموزی می تواند سبک یادگیری انگلیسی را انتخاب کند. فرآیند یادگیری را از کتاب‌هایی به زبان‌های مختلف شروع کنید و با استفاده از روش‌های مختلفی مانند معلمان، مهارت‌های خود را بهبود بخشید. اما آیا این روش ها می توانند به شما کمک کنند تا به هدف خود یعنی یادگیری سریعتر زبان انگلیسی برسید؟ در پاسخ باید گفت که نتیجه مشخص نیست. این روش ها با آزمون و خطا انتخاب می شوند. با استفاده از آزمون و خطا و کسب تجربه، دانش آموز به تدریج می تواند راه درست یادگیری را بیابد، البته این روش نتایج بسیاری را برای او به همراه خواهد داشت. از جمله این پیامدها می توان به هدر دادن فرصت های طلایی برای یادگیری اشاره کرد.

اما می توانید هزینه ها و پیامدهای انتخاب خود را با استفاده از تجربیات دیگران برای راهنمایی در مسیر درست کاهش دهید. با کمک یک معلم خصوصی با تجربه، در مسیر سریع یادگیری زبان انگلیسی قرار خواهید گرفت.

معلم زبان بر اساس تجربه خود می تواند با جداسازی مطالب و منابع بی اهمیت، زمان بیشتری را به درس های مهم تر و آموزش بهتر دانش آموزان اختصاص دهد. در کلاس خصوصی تمرکز دانش آموز بسیار بالاست و معلم قادر خواهد بود مطالب جامع تری را به دانش آموز آموزش دهد زیرا کلاس درس فردی است.

کلاس های خصوصی زبان برای زبان آموزان عالی است و معلمان بر اساس سطح آمادگی دانش آموز، اهداف یادگیری زبان و برنامه زمانی دانش آموز شروع به تدریس می کنند. علاوه بر این، در یک مدرسه خصوصی، معلم از نزدیک دانش آموز را دنبال می کند و می تواند در طی دروس مختلف، میزان یادگیری او را ارزیابی کند.

هزینه آموزش زبان انگلیسی در منزل

دغدغه همه زبان آموزان هزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی در منزل است. زیرا معتقدند هزینه کلاس زبان خصوصی بیشتر از هر روش دیگری است. اما برای یادگیری زبان باید چندین عامل مهم را همزمان در نظر گرفت و سپس تصمیم گرفت. سه عامل اصلی که زمان رسیدن به هدف را تعیین می کنند عبارتند از: انرژی، زمان تلف شده و هزینه. به عنوان مثال، زبان آموز باید ظرف یک سال برای آزمون آیلتس آماده شود. بسته به بودجه او امکان حضور در کلاس های جمعی دبیرستان ها و استفاده از سیستم حرارتی این دبیرستان ها وجود دارد. با توجه به هدف و سطح پایین زبان، به جرات می توان گفت در بازه زمانی مذکور امکان آمادگی برای آزمون وجود ندارد. از طرف دیگر این فرد برای رسیدن به هدف خود انرژی و هزینه زیادی را صرف رفتن به کلاس و یادگیری زبان کرده است.

اما اگر این فرد مسیر مطالعه خود را با دقت انتخاب کند و با کلاس معلم زبان ویژه خود را برای امتحان آماده کند، با هزینه یک جلسه مطالعه گروهی می تواند بدون خستگی در زمان دلخواه به نتایج دلخواه دست یابد.

برای شرکت در آزمون آیلتس سریع آماده شوید و مکان مناسب برای درس های خصوصی را پیدا کنید

با توجه به دغدغه زبان آموزان برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، پلتفرم استادبانک شروع به جذب مدرسان شایسته کرده است. برای انتخاب هر یک از مدرسین حرفه ای می توانید به سایت مدرسان خصوصی استادبانک مراجعه کنید و یا با شماره 02191005343 تماس بگیرید.اگر شروع یادگیری زبان را به تاخیر نیندازید و درخواست خود را با قیمت های مدرس امسال ثبت کنید، می توانید یک راه سریع برای یادگیری زبان انگلیسی پیدا کنید. برای آمادگی در آزمون آیلتس با کمک اساتید راهنما در بستر استادبانک.

همشهری وب بازدید : 82 یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 زمان : 10:27 نظرات (0)

این ویلای زیبا با بنایی به متراژ 130 متر در زمینی به مساحت 170 متر در منطقه اطاقور، یکی از خوش آب و هواترین مناطق شهرستان لنگرود قرار گرفته  است. چشم انداز فوق العاده این ویلا به همراه محیط دنج و آرام یکی از مزایای خرید این ویلای دوبلکس است که نمی توان از آن غافل شد.

به طور کلی ویلای موردنظر شامل سه قسمت مجزا به صورت زیر است: خرید و فروش مغازه در جاده لاهیجان

در طبقه اول این ویلا یک سالن نشیمن بزرگ و دلباز به همراه آشپزخانه قرار گرفته شده ضمن اینکه راه پله به جهت دسترسی به طبقات نیز در این قسمت قرار گرفته است. پس از طی کردن چند پله دسترسی شما به دو اتاق خواب به همراه سرویس بهداشتی فراهم شده است و درنهایت در قسمت انتهایی پله ها یک اتاق خواب بزرگ طراحی شده که وجود تراس در این اتاق با چشم اندازی فوق العاده جلوه بسیار زیبایی به فضا بخشیده است.

نمای این ویلا به سبک رومی می باشد. پوشش کف در این ویلا از نوع سرامیک و سیستم گرمایشی از نوع پکیج و رادیاتور است. کابینت های آشپزخانه از نوع ام دی اف است و هود و گاز رومیزی نیز در آن تعبیه شده است. در قسمت سالن نشیمن این ویلای شیک، فضایی به عنوان تی وی باکس تعبیه شده که شما را از خرید یا طراحی هر گونه جایگاه تلویزیون بی نیاز می کند. سقف تمامی بخش ها نیز نورپردازی و کناف است.

سایر امکانات این ویلا شامل موارد زیر است:  املاک آرمان

درب ضد سرقت
آیفون تصویری
کمد دیواری
پارکینگ اختصاصی
سرویس ایرانی و فرنگی
نورپردازی و کناف
تراس
انباری
 

لطفا برای آگاهی از قیمت به روز با مشاورین ما در ارتباط باشید. 

شعار ما آرمانی بیاندیشیم، آرمانی زندگی کنیم.

جزئیات
شناسه ملک: 5946                                                              مساحت زمین (مترمربع): 170 مترمربع

مساحت ملک (مترمربع): 130 مترمربع                                       اتاق ها: 2

قیمت کل (تومان): 3 میلیارد و 400 میلیون                                 سال ساخت: 1400

وضعیت: برای فروش


امکانات
آیفون تصویری

پارکینگ

پکیج و رادیاتور

پوشش کف سرامیکی

داکت اسپلیت

سرویس بهداشتی و حمام ایرانی

کمد دیواری

گاز رومیزی

هود

https://amlakarman.com/property-label/apartment-and-house-up-to-x-milliard-tomans/

نمای ساختمان

سنگ

همشهری وب بازدید : 25 یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 زمان : 9:54 نظرات (0)

متن آهنگ اگه برگردی وسایلتو میچینم برات علی لهراسبی

هی بریدی دوختم توی آتیشی که راه انداختی من فقط سوختم
هی شدی دورتر و دور تر و دور تر انگاری ثانیه شماری میکردی که بری زودتر
این دفعه باختم انگاری توپمو تو حیاط همسایمون انداختم
ای خدا جونم انگاری رفتن همه مهمونی من تنها توی خونم من اینجوری نمیتونم
اگه برگردی منم دوباره میمیرم برات اگه برگردی وسایلتو میچینم برات

https://musicdel.ir/single-tracks/164410/

همشهری وب بازدید : 12 یکشنبه 21 اسفند 1401 زمان : 12:08 نظرات (0)

امروزه نیاز خانواده به پرستار کودک به دلیل افزایش تعداد مادران شاغل بیشتر شده، در همین جهت اکثر خانواده های تک سرپرست و مادران شاغل مایلند برای نگهداری از فرزندشان پرستار تمام وقت استخدام کنند تا فرزندشان در محیط امن خانه و دور از آسیب‌های جامعه رشد پیدا کند.

همچنین مهد کودک هایی که از نوزادان مراقبت و پرستاری می کنند دارای محدودیت هستند، به همین جهت امکان وجود مهد کودکی با این خدمات در نزدیکی محل سکونت افراد وجود ندارد، اصولاً در این شرایط خانواده ها مایلند پرستار کودک استخدام کنند.

 چرا باید نگهداری از کودک را به پرستار کودک بسپاریم؟ 
پرستار کودک کیست؟
پرستار کودک شخصی است که دانش لازم برای نگهداری از کودکان را دارد و به صورت اصولی تمام آموزش های مخصوص به تربیت و مراقبت از کودکان را فرا گرفته است.

منزل کودک همان محل کار پرستار کودک است، بنابراین بسیار مهم است که پرستار کودک فردی قابل اعتماد، با حوصله، متخصص و مهربان باشد.

استخدام پرستار کودک
برای استخدام پرستار کودک دو روش وجود دارد، روش اول استخدام از طریق معرفی آشنایان و دوستان، آگهی دادن و… است که در واقع پرستار بچه را به صورت خصوصی و شخصاً استخدام می کنید.

روش دیگر استخدام پرستار کودک از طریق مراکز پرستاری می باشد که در ادامه معایب و مزایا این دو روش را باهم مقایسه می کنیم.

 چرا باید نگهداری از کودک را به پرستار کودک بسپاریم؟ 
استخدام کردن پرستار کودک به صورت شخصی
در بعضی از موارد هزینهٔ استخدام پرستار کمتر از استخدام توسط مراکز پرستاری است، بنابراین ممکن است برخی از افراد به صورت شخصی اقدام به استخدام پرستار کودک کنند که معایب این روش عبارتند از: تعهد نداشتن معتبر برای انجام کار، نظارت نداشتن کافی و مستقیم بر کار پرستار، نداشتن اطلاعات دقیق از سابقه شخص، نداشتن اطلاعات از تخصص و علم شخص درمورد پرستاری کودک، نداشتن اطلاعات از ویژگی‌های رفتاری شخص می باشد.

استخدام کردن پرستار کودک از مراکز خدمات پرستاری
افرادی که از عواقب جبران ناپذیر استخدام کردن پرستار به صورت خصوصی آگاه اند و یا این موضوع را تجربه کرده اند همیشه استخدام پرستار از طریق مراکز معتبر را ترجیح می دهند.

مزایای این کار عبارتند از:

داشتن اطلاعات از تجربه کاری پرستار کودک، پیگیری مرکز پس از استخدام شدن پرستار کودک از روند کاری و رضایت خانواده، داشتن تعهد نامه معتعبر از سمت مرکز، اطلاع داشتن خانواده از ویژگی ها و مهارت های فرد، برسی مدارک شخص از قبیل عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد، گواهی گذراندن دوره ها و…

وظایف پرستار کودک در منزل
نوزادان نسبت به کودکان نیازمند مراقبت خاص تری هستند، همچنین برای هر کودک باید خدمات مشخص و برنامه جداگانه انجام داد که این روند با توجه به نیاز خانواده انجام می شود که از قبیل بهداشت، تغذیه، سلامت جسمی و روانی و در موارد بخصوص مواظبت های تخصصی تر از کودکان بیمار یا با مشکلات جسمانی انجام شود.

پرستار کودک از سوی رشد و سلامت فرزند نیازمند به رعایت تغذیه کودک در زمان مناسب، مراقبت از آن در برابر حادثه های خطرناک، فراهم کردن فضای مناسب و امن برای سرگرمی و فعالیت های کودکانه که در ادامه به بررسی دقیق آن ها می پردازیم.

امور بهداشتی کودک
استحمام

مرتب کردن لباس و کودک

تعویض پوشکجوان ایرانی (irjavan.com)

نظافت محیط اتاق کودک

شستشو و مرتب کردن لباس‌های کودک

محیا کردن بهداشتی شیر خشک

حفظ و بهبود سلامت جسمی کودک
ماساژ کودک

تنظیم ساعت خواب کودک

آموزش راه رفتن

فراهم کردن فعالیت‌های فیزیکی و ورزش

تغذیه مناسب کودک

انجام بازی و فعالیت‌های پر تحرک و شاد

حفظ و بهبود سلامت روانی کودک
خواندن داستان مناسب برای سن کودک

فراهم کردن فیلم‌هایی با محتوای مناسب کودک

همصحبتی با کودک و افزایش اعتماد به نفس کودک

همفکری و کمک به ایده‌های خانواده برای رهایی از ترس های کودک

آموزش دادن معاشرت و رفتارهای اجتماعی به کودک

فراهم کردن غذای کودک
فراهم کردن غذای کودک طبق برنامه غذایی مناسب با گروه سنی

فراهم کردن غذاهای سالم و مورد احتیاج کودک

تهیه میان وعده‌های سالم

زمانبندی مناسب و مشخص برای غذا

عدم استفاده از خوراکی‌های نا سالم برای کودک

رسیدگی به امور منزل
رسیدگی به نظم و مرتب کردن اتاق کودک

شستن پوشاک کودک

نظافت سرویس بهداشتی

مرتب کردن لوازم و بهداشت کودک

استخدام کردن پرستار کودک تمام وقت در منزل
معمولاً خانواده ها تجربه کافی برای مراقبت از فرزند اولشان را ندارند و با چالش هایی رو به رو می شوند، آن ها با استخدام کردن پرستارانی با توانایی بالا و آموزش دیده در تمامی کار ها برای پرورش کودک کمک می گیرند تا فرزندی سالم و شاد داشته باشند.

خانواده هایی که دارای چند فرزند هستند و یا دارای فرزندان چند قلو هستند هم نیازمند پرستاری هستند که تربیتی متناسب با شیوه و فرهنگ آن ها انجام دهد.

همچنین پرستار با کمک کردن به اعضای خانواده برای کودکانی که مشکلات جسمی دارند و انجام بسیاری از کارها برای آن ها مقدور نیست و کمک به شرایط روحی خانواده می تواند در انجام دوره درمان نقش پر رنگی داشته باشد.

مهم ترین مزیت پرستار کودک
داشتن پرستار کودک هم از لحاظ هزینه های دریافتی مهد کودک، رفت و آمد و… به صرفه تر است و هم از لحاظ آرامش روانی خانواده گزینه مناسب تری است.

قرار گرفتن کودک در محیط خانه و کانون خانواده از لحاظ عاطفی بیشتر مورد توجه است، در نتیجه از مشکلات روحی‌ای که ممکن است برای او پیش بیاید جلوگیری می‌شود، همچنین می توان به موارد دیگری اشاره کرد:

بهبود مهارت‌های کودک

پرورش فرزندی مستقل

آموزش تربیت خصوصی به کودک

زمانی برای استراحت

هزینه پرستار کودک در منزل
هزینه پرستار کودک در خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سلامت کودک از نظر جسمی

وظایف و خدماتی که پرستار ارائه می‌کند

میزان علم پرستار در حیطه پزشکی، روانشناسی و…

میزان خدمات (تمام وقت، مقطعی و…)

تعداد کودکانی که باید از آن نگهداری شود

موسسه سپید گستر
امیدوارم که از این مطلب لذت کافی برده باشید، ما در موسسه خدماتی سپید گستر به ارائه خدماتی از جمله نگهداری کودک در منزل، نگهداری سالمند در منزل، نگه داری بیمار در منزل، خدمات تزریقات و… می پردازیم. برای استخدام پرستار و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت سپید گستر تماس بگیرید.

https://irjavan.com/%da%86%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%da%a9%d9%88/

همشهری وب بازدید : 10 سه شنبه 25 بهمن 1401 زمان : 11:26 نظرات (0)

متن آهنگ زندگیم کنار تو یه جورایی شده برام نفس پازل بند

زندگـــــــــــیم 🎶کنار تو یه جورایی شده🎶 بــــــــرام نَفَسMusicdel | موزیکدل

از ته دلـــــــــــم♩♪ میخــــــــــــوامت همیشه نه🎶 از روی هَوس

تو تَنها دلـــــــــــخوشی 🎶تموم این روزام بایـــــــــــد باشی

تو چِشات شده برام 🎶ناب تـــــــرین ســـــــــوژه نَقاشی

آخه برم قربـــــــــون غَمات اگه داشـــــــتی بیا نِصــــــــف ♩♪به نِصف

هرچـــــــــــی •♩♪خوشحالیه واست تو فقـــــــــط به خـــــــــــودتو خودم بِرس

دوست •♩♪دارم کنارمی دورشه•🎧 ازت چـــــــــشم بد •♩♪و استرس

اگه حساسم •🎧سر تو نمیـــــــخوام♩♪ بدتو این که •🎧حـــــــــسادت نیست

بــــــــی من اگه 🎧تو جایی بــــــــــری •♩♪تنهایی بری رســـــــــــم•🎧 رفاقت نیـــــــــــــست

https://musicdel.ir/single-tracks/210025/

همشهری وب بازدید : 222 جمعه 13 خرداد 1401 زمان : 20:44 نظرات (0)


این سیستم آبیاری به دلیل کاربرد مؤثری که دارد، بدون نیاز به نیروی کارگر دارای مزایای ارگونومیکی زیادی نیز است. پمپ کارواش برتولینی 200 بار حداکثر آبدهی 15 لیتر بر دقیقه دارد و برای راه اندازی نیاز به یک الکتروموتور 7.5 اسب دارد که به وسیله کوپلینگ به پمپ متصل می شود و بر روی شاسی ( چرخدار یا ثابت ) قرار می گیرد. نازل مه پاش به گونهای طراحی شده که بخش پمپ فشار قوی آن به یک الکتروموتور متصل میشود. مه پاش گلخانهای به بقای گیاهان و کنترل بیماریهای گیاهی کمک میکند. از نظر برق مصرفی به این مسئله می توان اشاره کرد که با استفاده از تابلوی برق سیستم مه پاش رستورانی، در سیستم موجب شده ایم تا در صورت عدم نیاز به تولید رطوبت، این سیستم یا با استفاده از ریموت کنترل و یا به صورت تایمر دار این سیستم را خاموش کنیم. لذا پیشنهاد می شود اگر شما قصد استفاده از الکتروموتور تکفاز دارید، پمپ 100 بار بهترین گزینه برای شما به شمار می رود. همانطور که گفته شد پمپ های کارواش خانگی جهت استفاده مداوم ، توصیه نمی گردند و اگر قرار به استفاده از کارواش در طول هفته به دفعات ، و یا به فشاری بالا تر نیاز باشد باید از پمپ کارواش صنعتی استفاده کرد.

همچنین برای مشاوره گرفتن میتوانید از شماره ی تماس های سایت استفاده کنید. البته شایان ذکر است، سایز مناسب جهت مه ساز گلخانه یا فوگر گلخانه و همچنین سالن های تولید قارچ بین 20 الی 50 میکرون می باشد. بنابراین، برتولینی، سریعا برای پر کردن نیازهای بازار، طراحی و ساخت پمپ های جدید را برای انجام کارهای بهتر به صورت یک تحول عظیم آغازکرد؛ طراحی های جدید، کوچکتر، سبک تر و کار کردن با آنها راحت تر هستند، با سطوح پایین تر سر و صدا، که به راحتی قابل تعمیر یا جایگزینی هستند. این شرکت همچنان با فناوری های جدید که به صورت پتنت و ثبت اختراع هستند، گسترش پیدا کرده و با اعتبار بخشی یه تحقیقات مهندسی، به بهترین وجه کارایی، قابلیت اطمینان و کیفیت را به مشتریان اعطا می کند. محصولات برتولینی در حوزه های کشاورزی ، باغبانی و صنعتی کاربرد فراوان دارد و برتولینی توانسته است محصولات خود را با به روز ترین استاندارد های دنیا به بازار عرضه کند.

امتیاز GPM قیمت کارواش پمپاک ایتالیایی را در کتابچه راهنمای کاربر خود در مقابل منبع آب مورد استفاده خود بررسی کنید. استفاده از پیستون سرامیکی علاوه بر افزایش عمر پمپ ، ضریب اطمینان پمپ را نیز بالا برده است. پمپ کارواش برتولینی سری TM مجهز به سیستم پیشرفته آب بندی برتولینی می باشد که باعث طول عمر بیشتر آن می شود. پمپ پیستونی برتولینی اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ، خیلی کم دچار استهلاک می شود. اگر گذشته پمپ کارواش برتولینی را به یاد آورید که به عنوان شرکت عملیات زیرزمینی در سال ۱۹۱۸ آغاز کنید، می توانیم به صورت یک نوستالژی به زمانی بنگریم که بنیانگذار شرکت، اوگو برتلینی، آرزوی خلاصی از سختیهای زمینهای کشاورزی به منظور حاصلخیزی و عملکرد بهتر محصولات را داشت. جلوگیری از خشک شدن گیاهان، زمانی که در سفر هستیم: شاید مهم­ترین دلیلی که مبدع اولین تایمر آبیاری خانگی را برآن داشت تا دست به چنین اختراعی بزند، همین مسئله بود! با افزایش میزان فشار هر کدام از پمپ های برتولینی همواره ابعاد آن ها نیز افزایش یافته و موارد کاربرد آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

معمولا مدل های متنوعی از پمپ برتولینی در بازار وجود دارند که هر کدام از نظر ابعاد، کاربرد، میزان فشار و دیگر مشخصات فنی با یکدیگر تفاوت دارند. تایمر BTT در دو مدل تک ایستگاهه یا BTT 101 و دو ایستگاهه BTT 201 موجود می باشد. برای خرید پمپ کارواش برتولینی و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت پمپ کارواش برتولینی با کارشناسان ما در شرکت پایا گسترش خورشید تابان تماس بگیرید. بازدید کننده گرامی ، با توجه به اینکه قیمت پمپ کارواش برتولینی در برهه های زمانی مختلف دارای نوسان است ، جهت اطلاع از دقیق ترین قیمت فروش پمپ کارواش برتولینی با ما تماس بگیرید. این سری از پمپ کارواش برتولینی با فشار هایی از 150 تا 280 بار و آبدهی 7.7 تا 24.2 لیتر بر دقیقه در چند مدل تولید می شود که معروف ترین آن ها پمپ کارواش برتولینی سری TML 1520 می باشد که جهت کارواش 200 بار مورد استفاده قرار می گیرد.

https://abniro.com/irrigation-controller-hunter/

همشهری وب بازدید : 1466 یکشنبه 25 اردیبهشت 1401 زمان : 19:16 نظرات (0)

در این مطلب ما به شما آموزش خواهیم داد که چطور بتوانید داکر (Docker) را بر روی ویندوز سرور‌ها نصب کنید. همچنین قبل از آموزش نصب و کانفیگ داکر (Docker)، توضیح مختصری درباره اینکه داکر چیست و چه کاربردی دارد صحبت می‌کنیم.

داکر (Docker) چیست؟

داکر (Docker) را می‌توان به عنوان یکی از جدیدترین و مفاهیم نوپای دنیای تکنولوژی بیان کرد. به طور کلی داکر مخصوص سیستم عامل‌های لینوکس است و برای راه اندازی و استفاده از آن نیاز است که بر روی کرنل لینوکس اجرا شود اما خوب با استفاده از روش‌های خاصی که به شما آموزش خواهیم داد می‌توانید داکر را به راحتی بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۹ و حتی ویندوز ۱۰ نصب کنید.

 از آنجایی که داکر اصالتاً مخصوص کرنل لینوکس است در نتیجه می‌توانیم این موضوع را متوجه شویم که داکر یک پروژه متن باز یا اپن سورس است.

داکر (Docker) چه کاربردی دارد؟

 شما با استفاده از داکر می‌توانید در واقع بر روی سیستم عامل خود یک محیط مخصوص و ایمن یا به اصطلاح ایزوله‌ای را ایجاد کنید. به اصطلاح به این محیط ایزوله کانتینر (Container) میگویند.

اجازه دهید با ذکر یک مثال کاربرد داکر را برای شما شرح دهیم. تصور کنید شما با استفاده از داکر در داخل شبکه خود یک محیط ایزوله را ایجاد کرده اید. شما می‌توانید با خیال راحت در این محیط ایزوله یا به اصطلاح کانتینر خود به تست و بررسی هر گونه اپلیکیشن و یا هر نوع عملیاتی بپردازید فارغ از این که نگران باشید ممکن است به کل شبکه آسیب برسد و پس از پایان عملیات با خیال راحت، این محیط ایزوله یا کانتینر را پاک کنید.

داکر که را به این شکل نیز می‌تواند شرح داد که در واقع یک نسخه سیستم عامل مورد نظر شماست اما در سطح کوچکتر و محدودتر. که شما می‌توانید به راحتی تمام کارهایی که در سیستم عامل اصلی انجام دادید در این محیط ایزوله انجام بدید و پس از انجام تست و بررسی‌های خود و عملیات مورد نظر، محیط ایزوله یا کانتینر را پاک کنید.

آموزش مرحله به مرحله نصب داکر (Docker) بر روی ویندوز سرور

تا اینجای مقاله شما با این موضوع آشنا شدید که اصلاً داکر (Docker) چیست و ما چه استفاده‌ای می‌توانیم از این ابزار در شبکه و کارهای تست و بررسی خود استفاده کنیم. خوشبختانه نسخه مخصوص ویندوز نیز برای داکر ارائه شده است.

داکر (Docker) از طریق نرم‌افزار Docker Toolbox قابلیت نصب بر روی ویندوز سرور را دارد. اما باید به این موضوع توجه کنید که یکی از پیش نیازهای اصلی اینکه داکر (Docker) بر روی ویندوز سرور شما نصب شود این است که خاصیت مجازی‌سازی در پردازنده ویندوز سرور شما فراهم شده باشد.

 برای اطلاع از اینکه آیا این ویژگی در ویندوز سرور شما فعال است یا نه کافیست به Task Manager برود که با زدن کلید‌های ترکیبی Ctrl+Alt+Delete می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

 پس از باز شدن تسک منیجر، از تب‌های بالا وارد تب Performance شود.

بر روی CPU کلیک کنید. اگر در جلو Virtualization عبارت Enable ثبت شده بود یعنی امکان مجازی‌سازی بر روی ویندوز سرور شما فراهم است و به راحتی می‌توانید داکر(Docker) را نصب کنید. اما اگر عبارت Disable ثبت شده باشد متاسفانه پردازنده شما از داکر (Docker) پشتیبانی نمی‌کند.

اگر خاصیت مجازی‌سازی بر روی پردازنده شما فعال بود، به راحتی با کلیک بر روی نرم‌افزار Docker Toolbox و زدن کلید Next و سپس Install و در نهایت Finish، می‌توانید داکر را بر روی ویندوز سرور خود نصب کنید.

تاثیرات استفاده از سرور اختصاصی ویندوز در اجرای بازی‌های آنلاین

پس از نصب داکر، بر روی بر روی آیکون برنامه Docker Quickstart Terminal کلیک کنید تا کانفیگ‌های پیشفرض اعمال شود. محیطی مشابه محیط نرم‌افزار Git Bash برای شما باز می‌شود که شما می‌توانید تمام کارهای مورد نیاز خود را از طریق این ترمینال انجام دهید و از قابلیت‌های داکر (Docker) استفاده کنید.

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • مطالب