loading...

همشهری وب

زیر بغل خود را خشک نگه دارید. بعضی از مطالعات نشان دادهاند که محصولات ضد تعریق تاثیر منفی آشکاری روی میکروبیوم دارند؛ یعنی میکروبهای طبیعی بدن را که به سالم نگه داشتن پوست کمک میکنند، کاهش میدهند. م

همشهری وب بازدید : 2016 چهارشنبه 25 مرداد 1402 زمان : 12:03 نظرات (0)

زیر بغل خود را خشک نگه دارید. بعضی از مطالعات نشان دادهاند که محصولات ضد تعریق تاثیر منفی آشکاری روی میکروبیوم دارند؛ یعنی میکروبهای طبیعی بدن را که به سالم نگه داشتن پوست کمک میکنند، کاهش میدهند. محصولات ضد تعریق شامل رول ضد تعریق، اسپری ضد تعریق، بادی اسپلش، استیک ضد تعریق و کرم ضد تعریق میشوند. ضد تعریق ها با مام، دئودورانت، اسپری و خوشبو کننده ها متغاوت هستند. اسپری دئودورانت (آئروسل)تفاوت اسپری دئودورانت و اسپری ضد تعریق چیست؟ حالا که دانستید مزایای مام بدون آلومینیوم چیست؟ اکثر ضد تعریقها حاوی نمکهای آلومینیوم هستند تا به واسطه آنها بتوانند از رسیدن عرق به سطح پوست جلوگیری کنند. شام و ناهار شما شاید علت زیاد عرق کردن سر و صورت یا عرق کردن زیاد پای شما نباشد، اما قطعا میتواند بوی آن را بدتر کند. وقتی مام بدون آلومینیوم استفاده میکنید، به راحتی به بدن خود اجازه میدهید تا آزادانه فرایند طبیعی عرق کردن خود را پیش ببرد. وقتی آلومینیوم با عرق شما ترکیب میشود، به مرور باعث ایجاد لک روی لباس میشود. دم کرده غلیظ برگ تازه شیرین بیان (حدود 50 گرم در یک لیتر آب جوش که به مدت 15 دقیقه دم کشیده باشد) را جهت شستشوی موضع عرق روزی 3-2 بار استفاده نمایید تا از بوی بد عرق رهایی یابید.

هر روز روی پوست تمیز و خشک زیر بغل، ترجیحا پس از استحمام میتوانید این مام را استفاده نمایید. از مام رول ضد تعریق فاقد آلومینیوم زنانه اگزوفارما مای استفاده کنید. آیا می دانستید که این آلومینیوم موجود در ضد تعریقها است که باعث ایجاد لکههای تیره یا زرد روی پیراهن شما میشود؟ صابون های آنتی باکتریال باکتری های بد روی پوست شما را می شویند. سایر نمکهای آلومینیوم در واکسنها، آنتی اسیدها و تصفیه آب و … اگر با مشکلات پوستی مثل جوش، آکنه یا التهاب مواجه میشوید، به جای ضد تعریقها از مام بدون آلومینیوم استفاده کنید. ۲- هر روز لباس های زیر و جوراب خود را عوض کنید، زیرا سلول های پوستی مرده به لباس های زیر می چسبند و باکتری ها با تجزیه آنها بوی بدی ایجاد می کنند. شما قبل از شروع روز کاری، باکتری ها را به عقب رانده و باعث می شود از بوی بد بیضه هایتان خلاص شوید!

کمبود کدام ویتامین ها باعث خارش در بدن می شود؟ روغن سدر علاوه بر اینکه آروماتیک است دارای خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده قوی است و ماساژ پا ها با آن به رفع بوی بد پا کمک می کند. آیا واقعاً فکر می کنید تنها کمی جریان آب مشکل را حل خواهد کرد؟ دوستان عزیز پیشنهاد ما به شما این هست که علاوه بر انجام روش های گیاهی شما حتما باید از رول های ضد تعریق و خش بو کننده هم استفاده کنید تا علاوه براینکه بوی عرقتون روو کم کنید بتونید همیشه خش بو هم باشید . این مام علاوه بر اینکه آلومینیوم ندارد، فاقد پارابن نیز هست. بیش از نیم قرن است که برای کنترل عرق و بوی بد در ضد تعریقها از آلومینیوم استفاده میشود. ● جوششیرین: پودر جوششیرین باعث از بین رفتن باکتریها میشود و به جذب عرق کمک میکند. این نوع از مامها یا دئودورانتها معمولا دارای رایحههایی هستند که دلپذیر بوده و جایگزین بوی نامطلوب عرق میشود. اگر میبینید که زیاد عرق میکنید یک بار صبح و یک بار قبل خواب میتوانید به حمام بروید. در ادامه روشهایی را برای کنترل تعریق زیاد آموزش میدهیم.

در نتیجه هرچه ما بیشتر عرق کنیم غذای بیشتری به آنها میدهیم و در اثر فعل و انفعالات شیمیایی آنها بوی بیشتری تولید میشود. به ویژه اگر پوست حساس دارید، خرید رول ضد تعریق بدون آلومینیوم را به شما پیشنهاد میدهیم. بهترین مامهای بدون آلومینیوم را در این مقاله به شما معرفی کردیم. در حال حاضر به راحتی در بازار میتوانید مامهای بدون آلومینیومی پیدا کنید که هیچ ردی از خود روی لباس بر جای نمیگذارند. این مام هیچ نوع لکی روی لباس بر جای نمیگذارد. اگر حتی با وجود استفاده از مام بدون آلومینیوم متوجه لک سفید روی لباس خود شدید، احتمالا به این دلیل است که در آن محصول از جوش شیرین یا تالک استفاده شده است. دئودورانت بدون آلومینیوم یا مام زیر بغل بدون آلومینیوم بوی ناخوشایند عرق را با توجه به عامل آن از بین میبرند. آیا میدانید این نوع از ضد تعریقها چگونه مانع از ایجاد بوی نامطلوب عرق بدن میشوند؟ وجود کپک علاوهبر بوی ناخوشایندی که در لباسها به وجود میآورد، میتواند برای افراد مبتلا به بیماریهایی مانند آسم و مشکلات سیستم ایمنی مضر باشد و باعث ایجاد عطسه، تنگی نفس، سوزش و خارش چشم شود.

بعضی از مامها یا دئودورانتهای بدون آلومینیوم حاوی مواد قابض مانند الکل هستند و تمام باکتریهای روی پوست شما را از بین میبرند تا به رفع بو کمک کنند. الکل پوست را خشک میکند و به مرور مشکلات پوستی مانند التهاب و جوش را به وجود میآورد. مام بدون آلومینیوم تاثیر بسزایی در جلوگیری از تحریکات پوستی دارد. کاربرد دارند. کلروهیدرات آلومینیوم موجود در ضد تعریقها فورا جذب پوست شده و به طور موقت منافذ پوست را مسدود میکند. متاسفم دوستان، اما غذاهای آماده و فرآوری شده میزان بوی بد را به شدت افزایش می دهند. این زمانی رخ می دهد که گلوکز بیش از حد در خون وجود دارد. مصرف بیش از حد کارنیتین موجب می گردد بدن بویی شبیه به بوی ماهی بگیرد. سندروم بوی ماهی یا تریمتیلآمینوریا نوعی بیماری نادر است که موجب متصاعدشدن بوی ناخوشایند شبیه به بوی ماهی از بدن یا دهان فرد میشود. غدد عرق اکرین به طور معمول موجب بوی بدن نمی شوند اما این امکان در ترکیب با عرق غدد آپوکرین وجود دارد.

از نظر متخصصان طب سنتی، سرکه سیب با قدرت کاهش چربی بدن میتواند با از بین بردن باکتریهای مضر به رفع بوی بد عرق کمک کند. برخی افراد از نظر ژنتیکی بیشتر از دیگران مستعد تعریق هستند. برخی محصولات بهداشتی میتوانند با تنظیم pH ناحیه واژن از ایجاد بوی بد، جلوگیری کنند. اما برخی از افراد برای از بین بردن این لکها به درمان پزشکی نیاز خواهند داشت. رعایت بهداشت و استحمام روزانه، پوشیدن لباس های گشاد، کاهش استرس و اصلاح موهای زائد در ناحیه زیر بغل ممکن است در جلوگیری یا درمان علت بوی بد عرق زیر بغل موثر باشد. به آن معنا که در ناحیه درمان شده، به مدت محدود و موقت و یا به طور دائم تعریقی رخ نمی دهد. عرق به خودی خود بیبو است اما وقتی زیاد میشود محیطی را ایجاد میکند که در آن باکتریهای موجود در زیر بغل اجازه رشد پیدا میکنند و این فرآیند باعث بوی نامطبوع تعریق میشود. در بیماری سندروم بوی ماهی بدن توانایی لازم برای تبدیل ماده شیمیایی بدبوی تریمتیلآمین به ماده شیمیایی بیبو را ندارد. در نتیجه، تریمتیلآمین در بدن تجمع مییابد و در مایعات بدن مثل عرق وارد میشود. کدام ضد عرق بهتر از بقیه است؟ اگر شما هم در دسته این افراد هستید، بهتر است از مام بدون آلومینیوم استفاده کنید.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد بهترین متخصص غدد بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • مطالب